Vinterkarusellen 2017

March 4, 2017

Vinterkarusellen 2017 er over. Se resultatene fra alle løpene under bildet.
Sammendrag for premiering i konkurranseklassene helt nederst på siden.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Resultater fra tidligere løp lenger nede på siden)

 

 

3KM

Gutter 15 – 16

1. Johan Mesel Hestad        10        RIL     13.06

2. Laurits Dyrkolbotn         9          MK     16.04

Menn junior/senior

1. Sivert Oftedal       13        MHI               10.48

Menn mosjon

Sten Rune Askildsen 1       Holum skole 10.53

Ulf Hansen               5          Lyngdal CK  11.29

Bjørn Oftedal           28        Mand.komm 14.23

Stanley Olsen           20                               17.07

Øyvind Seyffarth     33                               14.50

Lars Try                     22        Lillesand IL  24.16

 

10KM

Menn junior

1. Ismael Samadi     157      Kr.s løpekl.   38.22

Menn aktive 23 – 34

1. Erlend Stokke      126      Team Flaxv.  37.21

2. Vegard Homme   159      Kristiansand 38.12

3. Daniel M. Calvo  172      Spania            39.03

4. Nils Rune Bue     166      MIL                44.22

5. Tor G. Ubostad    124      Fiskelaget     46.26

Damer aktive 23 – 34

1. Ingrid Ukkelberg 108      MIL                41.10

2. Kristin Kile           165      Spang.skole  47.29

Menn vet. 35 – 39

1. Arild Sletten         111      Holum           39.21

2. Yngve Finne         112                             44.46

3. Tommy Aanensen 167    Mandalitten  47.17

4. Jan A. Fredriksen 123      Mandalitten  49.21

Damer vet. 35 – 39

1. Randi Dyrkolbotn 139    Vass.Damen 41.53

Menn vet. 40 – 44

1. Vidar Pedersen    138      Hogganvik    38.27

2. Fernando Bravo   171      Kr.s Triath.    39.10

3. Even Sagebakken            155     MHI   44.51

Damer vet. 40 – 44

1. Siri Nilssen           160      UiA Bedrift   49.46

2. Ellen Karlsen       162      Vass.Damen 54.08

 

 

 

 

Menn vet. 45 – 49

1. Stig A. Jansen       141      Vinje indust. 42.07

2. Trygve Sirnes       129      MVG              44.36

3. Kjell C. Jensen      104      Farsund         44.54

4. Rony L. Cortes     173      Grim              47.27

5. Patrick Cusick      174      Søgne             49.30

Damer vet. 45 – 49

1. Unni Mesel           153      Kr.s løpekl.   44.30

2. Hanne Kråkeland 151     Vass.Damen 51.09

2. Gudrun Fladen    143      Vass.Damen 51.09

4. Anne-K. Daasvatn 169    Vass.Damen 53.38

5. Lene Hillesund    170      Vass.Damen 57.22

Damer vet. 50 -  54

1. Inger Saanum       125      GE Healthca 39.05

Menn vet. 55 – 59

1. Kristian Kleppan 142      MHI               40.56

2. Rune Stokke         137      MHI               41.57

Damer vet. 55 – 59

1. Siren Rosseland   135      Vass.Damen 54.18

2. Anne Bjørsom      110      MHI               57.22

Menn vet. 65 – 69

1. Arne Pedersen     127      Revmatikern 54.35

 

 

Resultater 5. løp - Kristiansand 11. februar

 

3KM

Menn mosjon

Mats Christoffersen -20- Dvergsnes 17.56

Morten Formoe -33- Kr.løp kl. 11.27

Ulf Hansen -10- Lyngdal CK 11.56

Joakim Hanssen -30- Kr.løp kl. 10.21

Bjørn Oftedal -32- Man.komm. 14.49

 

Kvinner mosjon

Katja Christoffersen -28- Dvergsnes 17.58

Kjellaug Fjordheim -1- Kr.løp kl. 15.12

Lisbeth Hansen -13- Mandal 14.14

Elisabeth S. Jæger -9- Nodeland 19.35

Wenche Waal -5- Kristiansand 19.14

 

10KM

Damer junior

1. Kristin Salvesen -142- Kr.løp kl. 41.44

 

Menn aktive 23 – 34

1. Daniel M. Calvo -104- Spania 39.40

2. Nils Rune Bue -129- MIL 43.52

3. Christian Grimestad -135- StålConsu. 57.37

4. Vegard Homme -126- Kristiansand deltatt

 

Damer aktive 23 – 34

1. Ingrid Ukkelberg -108- MIL 41.11

2. Sara Husøy -110- Kristiansand 53.27

 

Menn vet 35 – 39

1. Kim A Påhlmann -111- Kr.løp kl. 40.06

2. Truls Bergmann -123- Kr.løp kl. 40.33

3. Andreas Storbukås -141- Kr.løp kl. 43.50

 

Menn vet 40 – 44

1. Finn Kollstad -112- Kr.løp kl. 37.35

2. Fernando Bravo -138- Kr.s Triatlon 41.03

 

Damer vet 40 – 44

1. Siri Nilssen -125- UiA Bedrift 52.02

 

Menn vet 45 – 49

1. Erik Bergersen -127- Kr.løp kl. 36.52

2. Svein E. Bjorvand -137- Kr.løp kl. 42.15

3. Rony L. Cortes -124- Grim 48.58

4. Patrick Cusick -139- Søgne 51.27

 

Menn vet 65 – 69

1. Kristen Bue -128- TeamMosjon 54.27a

 

Resultater 4. løp - Søgne 4. februar

 

3KM

Herrer mosjon

Mats Christoffersen 252      Dvergsnes     16.51

Ivar Gogstad            232      Lensmansgt  15.22

Ulf Hansen               200      Lyngdal CK  11.19

Guy LeGall               237      Hannevika    12.57

Bjørn Oftedal           212      Mand.komm 14.00

Stanley Olsen           236                             15.59

Lars Try                                Lillesand IL  21.52

Patrik                                                            13.26

Damer mosjon

Katja Christoffersen            235      Dvergsnes     16.54

Astrid Geelmüden  211      SiA                 17.08

Hanne Geelmüden  210      Sørmegler     17.08

Kristin Geelmüden 204      Kr.sand          16.17

Elisabeth S. Jæger    263      Nodeland IF 19.00  

Marie Reiråskag      217      TeamMosjon 21.46

 

10KM

Menn aktive 23 – 34

1. Vegard Homme   588      Kr.sand          38.08

Damer aktive 23 – 34

1. Ingrid Ukkelberg 585      MIL                40.27

Damer vet. 35 – 39

1. Monica Thortveit 575      Kr.s løpekl.   46.33

Menn vet. 40 – 44

1. Ståle Thortveit     564      Søgne&Sogn 38.46

2. Fernando Bravo   562      Kr.s Thriatl.  39.37

3. Gøran Røstad       593      Kr.s løpekl.   40.16

Menn vet. 45 – 49

1. Rony L. Cortes     579      Grim              48.52

2. Kai Gimre             532      Søgne             61.12

Damer vet. 45 – 49

1. Hanne Kråkeland 570     Vass.Damer  52.43

2. Gudrun Fladen    572      Vass.Damer  54.09

3. Lene Hillesund    566      Vass.Damer  58.57

Damer vet. 50 – 54

1. Inger Saanum       531      GE Healthc.  39.42

Menn vet. 55 – 59

1. Reinier Spek         567      Kr.s løpekl.   44.52

2. Rune Lian             559      Ryvingen ski            49.38

 

 

 

Damer vet. 55 – 59

1. Anita Kvaase        561      MHI               49.02

2. Anne Bjørsom      568      MHI               49.39

3. Kari B. Østerhus  569      Lills.Løpkl    67.08

Damer vet. 60 – 64

1. Kjellaug Fjordheim 565 Kr.s løpkl.     50.41

Menn vet. 65 – 69

1. Arne Pedersen     577      Revmatikern 51.44

2. Kristen Bue          587      TeamMosjon 56.49

Menn vet. 70 +

1. Håkon Repstad    506      Nettbuss        59.02

Damer mosjon

Wenche Waal           595      Kr.sand          68.55

 

 

 

Resultater 3. løp - Mandal 28. januar

 

3 KM

Gutter 15 – 16

1. Odin Fladen – 10             MK                 12.40

2. Laurits Dyrkolbotn – 9   MK                 15.27

Gutter junior/senior

1. Sivert Oftedal       - 20      MHI               10.29  

Mosjon menn

Mats Christoffersen – 44    Dvergsnes     15.30

Ivar Gogstad                        Lensmanngt. 15.29

Guy LeGall               - 1        Hannevika    13.19

Bjørn Oftedal           - 28      Man.komm.  14.51

Stanley Olsen           - 33                             16.51

Bjørge Ruud             - 13      MHI               12.43

Sondre Walvick       - 3                               13.16

Arve Aakre               - 32      Bedre Brukt  16.22

Mosjon kvinner

Katja Christoffersen – 43    Dvergsnes     15.37

Turid Tjørnhom       - 5        Kvinesdal     14.50

Gjertrud Wendt       - 30      Rambøll        15.25

10 KM

Gutter junior

1. Kristian Tjørnhom – 112 Kr.s løpekl.   32.12

2. Ole Thomassen    - 152    Kr.s løpekl.   36.50

3. Martin Ukkelberg – 108 MIL                43.28

Menn aktive 23 – 34

1. Eivind Knutsen   - 122    Skjalg             32.46

2. Joakim Hanssen   - 161    Kr.s løpekl.   34.47

3. Nils Rune Bue     - 175    MIL                38.04

4. Vegard Homme   - 158    Kristiansand 38.06

5. Tom H. Flaa         - 135    GTI                 38.17

6. Lasse Danielsen   - 123    Holum           46.24

7. Erik Lindbach      - 143    Kristiansand 48.34

Kvinner aktive 23 – 34

1. Ingrid Ukkelberg - 104    MIL                40.10

Menn vet. 35 – 39

1. Endre Walvick     - 111    Walvick By.  38.35

2. Arild Sletten         - 110    Holum           38.36

3. Truls Bergmann   - 163    Kr.s løpkl.     41.35

4. Manuel Sparta     - 174    Italia               51.55

Kvinner vet. 35 – 39

1. Randi Dyrkolbotn – 137 Vass.Dam.     40.31

2. Hanne Hillesund - 169    Vass.Dam.     53.41

 

 

Menn vet. 40 – 44

1. Vidar Pedersen    - 162    Hogganvik    38.11

2. Fernando Bravo   - 126    Kr.s triatlon  39.37

Kvinner vet. 40 – 44

1. Ellen Karlsen       - 165    Vass.Dam.     53.42

2. Nina Svendsen     - 139    Kristiansand 55.16

Menn vet. 45 – 49

1. Bernt Mushom     - 127    Lyngdal         36.51  

2. Svein O. Gundersen – 177 MHI            38.34

3. Erling Klev           - 160    MHI               40.09  

4. Stein Andersen    - 125    GE Healthc.  44.13

5. Trygve Sirnes       - 157    MVG              46.01  

6. Loyd Nilsen         - 128    Lyngdal         48.42

7. Rony L. Cortes     - 121    Grim              50.38

8. Bjørnar Svendsen - 142    Kristiansand 51.42

9. Patrick Cusick      - 181    Søgne             53.49

10. Kai Gimre           - 171    Søgne             60.24

Damer vet. 45 – 49

1. Anne-K. Daasvatn – 176 Vass.Dam.     49.37

2. Gudrun Fladen    - 151    Vass.Dam.     52.25

2. Hanne Kråkeland – 167  Vass.Dam.     52.25

4. Lene Hillesund    - 170    Vass.Dam.     58.01

Menn vet. 50 – 54

1. Kåre Aanensen    - 178    Spb. Sør         38.18

2. Atle Homme        - 156    Sørlandsbad 41.26

Damer vet. 50 – 54

1. Inger Saanum       - 124    GE Healthc.  38.47

Menn vet. 55 – 59

1. Kristian Kleppan - 164    MHI               40.38

2. Rune Stokke         - 155    MHI               41.52

3. Reinierd Spek      - 129    Kr.s løpkl.     43.30

Damer vet. 55 – 59

1. Anne Bjørsom      - 159    MHI               51.03

2. Siren Rosseland   - 153    Vass.Dam.     54.39

Menn vet. 60 – 64

1. Steinar Wergeland – 166            MHI               43.50

2. Lars Try                - 180    Tvedestrand 76.02

Menn vet. 65 – 69

1. Arne Pedersen     - 138    Revmatikern 51.58

2. Kristen Bue                      TeamMosjon 53.23

Kvinner mosjon

Kjellhaug Fjordheim – 173            Kr.s løpkl.     52.02

Tiril Svendsen          - 141    Kristiansand 56.03

Wenche Waal           - 172    Kristiansand 69.54

 

 

Resultater 2. løp - Kr.sand 14. januar

 

3KM

Gutter 15 – 16

1. Christoffer Røstad - 20   Krs. Løp        10.41

Jenter 15 – 16

1. Synne Kollstad    - 46                             13.27

Jenter Junior/Senior

1. Veslemøy Kollstad - 13  Krs. Løp        13.21

2. Asdis Astvaldsdottir - 8 Krs. Løp        14.31

Menn mosjon

Mads Christoffersen – 9     Dvergsnes     16.58

Morten Formoe        - 57      Krs. Løp        17.02

Kalle Glomsaker     - 99      MHI               deltatt

Daniel Jacobsen       - 43      Lanterne Fot.            14.28

Jørgen S. Jæger         - 32      Nodeland F  22.02

Bjørn Oftedal           - 33      Mand komm 15.21

Jørgen T. Skartveit   - 14      Søgne Friidr. 14.51

Vidar Skartveit        - 19      Søgne Friidr. 14.00

Martin Ukkelberg    - 28      MIL                12.22

Arve Aakre               - 47      Bedre brukt  17.03

Damer mosjon

Katja Christoffersen            - 10     Dvergsnes     17.03

Kjellaug Fjordheim - 5        Krs. Løp        14.54

Ingvil Formoe          - 58      Krs. Løp        22.08

Kristin Geelmüden - 55      Kristiansand 17.05

Elisabeth S. Jæger    - 30      Nodeland F. 19.45

Wenche Waal           - 44      Kristiansand 19.18

Hanne Aanensen     - 183    Krs. Løp        17.03

10KM

Menn junior

1. Sivert Oftedal       - 160    MHI               38.44

2. Ismael Samadi     - 175    Krs. Løp        40.39

3. David Fjeldskår   - 153    Vindbjart       41.20

Damer junior

1. Amalie Birkeland – 133  Lyngdal CK  43.44

2. Marte Köpp          - 155    Krs. Løp        45.26

Menn aktive 23 – 34

1. Ståle Gjelsten       - 188    Krs. Løp        34.59

2. Joakim Hanssen   - 190    Krs. Løp        35.00

3. Johannes G. Andås – 152 Krs. Løp       36.24

4. Kristoffer Pettersen – 127 Krs. Løp      36.51

5. Vegard Homme   - 148    Kristiansand 38.42

6. Kenneth Sløgedal            - 158    MIL                40.15

7. Marius Engedal   - 159    Hennig-Ols.  40.20

8. Magnus Finnset   - 179    Krs. Tri          41.05

9. Lars M. Engedal  - 170    Cemo             42.06

10. Nils Rune Bue   - 182    MIL                42.19

11. Tore Tønnesen   - 156    Krs. Tri          45.24

12. Jens Fors             - 166    Krs. Tri          49.34

13. Fredrik Fintland            - 169    Oneco            49.35

14. Michael Tettli     - 163    Sandnes         54.22

15. Ingvar Gursli      - 168    Krs. Løp        62.35

Damer aktive 23 – 34

1. Silje Røynstrand  - 161    Krs. Løp        40.35

2. Ingrid Ukkelberg - 157    MIL                41.23

Menn vet. 35 – 39

1. Lars Sodefjed       - 187    Krs. Løp        43.33

2. Glenn Gjerdrem   - 184    Krs. Løp        44.00

3. Tommy Skjørtorp – 176  Igland            45.45

4. Andreas Storbukås – 189 Krs. Løp      45.53

5. Manuel Sparta     - 185    Italia               51.59

Damer vet. 35 – 39

1. Grete Rugland     - 165    MHI               44.15

2. Monica Thortveit - 171    Krs. Løp        45.42

Menn vet. 40 – 44

1. Finn Kollstad       - 128    Krs. Løp        35.21

2. Ståle Thortveit     - 172    Søgne&Sogn 39.45

3. Fernando Bravo   - 180    Krs. Tri          40.24

Damer vet. 40 – 44

1. Siri Nilssen           - 164    UiA Bedrift   51.37

2. Olöf S. Einarsdottir – 151 BUDZ          57.59

Menn vet. 45 – 49

1. Erik Bergersen     - 167    Krs. Løp        36.16

2. Tor Helge Schjørl - 174    Spb. Sør         42.40

3. Geir Strand           - 178    Vindbjart       43.06

4. Rony L. Cortes     - 129    Grim              53.34

5. Kai Gimre             - 173    Søgne             59.44

Menn vet. 50 – 54

1. Eivind Pettersen  - 143    Søgne Skikl.  42.04

2. Nils Kr. Aasland  - 177    Krs. Løp        42.26

3. Tore Hansen         - 43      Lillesand       46.51

Menn vet. 55 – 59

1. Reinierd Spek      - 186    Krs. Løp        44.13

Menn vet. 60 – 64

1. Lars Try                - 162    Tvedestrand deltatt

Menn vet. 65 – 69

1. Kristen Bue          - 181    Team Mosj    52.05

 

Resultater 1. løp - Søgne 7. januar
 

3 KM

Gutter 15 – 16

1. Odin Fladen         217      MK                 12.16

Menn Junior/Senior

1. Sivert Oftedal       210      MHI               10.14

Damer mosjon

Elisabeth S. Jæger    211      Nodeland      19.33

Line Slettebøe          239      Glassmag.     15.07

Menn mosjon

Jon Fjeld                    212      Søgne             15.52

Kalle Glomsaker                 MHI               deltatt

Ivar Gogstad            200      Lensmannsg 15.12

Ulf Hansen               235      Lyngdal CK  11.09

Stig Andre Jansen    231      Vinje Indus   11.19

Guy Le Gall              236      Hannevika    12.58

Bjørn Oftedal           204      Man. komm. 14.38

Stanley Olsen           237                             15.24

Arve Aakre               238 Bedre brukt       15.57

10 KM

Menn aktive 23 – 34

1. Joakim Hanssen   -562-   Kr.s løpkl.     34.59

2. Nils Rune Bue     -570-   MIL                41.43

3. Magnus Grøsle    -506-   Enter Fritid   44.19

4. Trusl Dahl            -595-   Enter Fritid   58.32

Damer vet. 35 – 39

1. Randi Dyrkolbotn 564-   Vass.Damen 40.29

2. Hanne Hillesund -593-   Vass.Damen 53.46

Menn vet. 35 – 39

1. Endre Walvick     -532-   Walvick Byg 39.24

2. Arvid Borø           -566-   Søgne Skikl.  42.36

3. Manuel Sparta     -588-   Italia               51.18

Damer vet. 40 – 44

1. Siri Nilssen           -587-   UiA bedrift   51.30

Menn vet. 40 – 44

1. Morten Formo      -561-   Kr.s løpkl.     38.26

Damer vet. 45 – 49

1. Hanne Kråkeland 563-   Vass.Damen 51.41

2. Gudrun Fladen    -565-   Vass.Damen 52.28

3. Lene Hillesund    -585-   Vass.Damen 58.58

Menn vet. 45 – 49

1. Svein Ove Gundersen 559         MHI    38.28

2. Eskil Berggren     -586-   Søgne CK      42.16

3. Kai Gimre             -531-   Søgne             60.25

Damer vet. 50 – 54

1. Inger Saanum       -567-   GE Healthc.  39.53

Menn vet. 50 – 54

1. Eivind Pettersen  -573-   Søgne Skikl.  38.29

2. Kåre Aanensen    -560-   Sp.b Sør         39.47

Damer vet. 55 – 59

1. Anne Bjørsom      -571-   MHI               50.08

Menn vet. 55 – 59

1. Reinierd Spek      -568-   Kr.s løpkl.     42.28

Menn vet. 60 – 64

1. Steinar Wergeland 572-  MHI               43.44

2. Lars Try                -573-   Tvedestr. IF  78.48

Menn vet. 65 - 69

1. Arne Pedersen     -575-   Revmatikrn   51.07

2. Kristen Bue          -569-   TeamMosjon 53.25

 

 

2017 VINTERKARUSELLEN SAMMENDRAG

(basert på plassering)

10KM

Menn aktive 23 – 34

1. Nils Rune Bue                 MIL                            11

1. Vegard Homme               Kristiansand             11

Damer aktive 23 – 34

1. Ingrid Ukkelberg            MIL                            04

Menn vet. 40 – 44

1. Fernando Bravo               Kr.s Triathlon           08

Damer vet. 40 – 44

1. Siri Nilssen                       UiA                            04

Menn vet. 45 – 49

1. Rony L. Cortes                 Grim                          12

2. Kai Gimre                         Søgne                         20

Damer vet. 45 – 49

1. Hanne Kråkeland            Vassmyr damene    06

2. Gudrun Fladen                Vassmyr damene    08

3. Lene Hillesund               Vassmyr damene    12

Damer vet. 50 – 54

1. Inger Saanum                   GE Healthcare          04

Menn vet. 55 – 59

1. Reinier Spek                    Kr.sand løpeklubb  06

Menn vet. 65 – 69

1. Arne Pedersen                 Revmatikeren          04

2. Kristen Bue                      Team mosjon           06

Please reload

© 2016 maraton.no