Vinterkarusellen 2017

Vinterkarusellen 2017 er over. Se resultatene fra alle løpene under bildet. Sammendrag for premiering i konkurranseklassene helt nederst på siden.

(Resultater fra tidligere løp lenger nede på siden)

3KM

Gutter 15 – 16

1. Johan Mesel Hestad 10 RIL 13.06

2. Laurits Dyrkolbotn 9 MK 16.04

Menn junior/senior

1. Sivert Oftedal 13 MHI 10.48

Menn mosjon

Sten Rune Askildsen 1 Holum skole 10.53

Ulf Hansen 5 Lyngdal CK 11.29

Bjørn Oftedal 28 Mand.komm 14.23

Stanley Olsen 20 17.07

Øyvind Seyffarth 33 14.50

Lars Try 22 Lillesand IL 24.16

10KM

Menn junior

1. Ismael Samadi 157 Kr.s løpekl. 38.22

Menn aktive 23 – 34

1. Erlend Stokke 126 Team Flaxv. 37.21

2. Vegard Homme 159 Kristiansand 38.12

3. Daniel M. Calvo 172 Spania 39.03

4. Nils Rune Bue 166 MIL 44.22

5. Tor G. Ubostad 124 Fiskelaget 46.26

Damer aktive 23 – 34

1. Ingrid Ukkelberg 108 MIL 41.10

2. Kristin Kile 165 Spang.skole 47.29

Menn vet. 35 – 39

1. Arild Sletten 111 Holum 39.21

2. Yngve Finne 112 44.46

3. Tommy Aanensen 167 Mandalitten 47.17

4. Jan A. Fredriksen 123 Mandalitten 49.21

Damer vet. 35 – 39

1. Randi Dyrkolbotn 139 Vass.Damen 41.53

Menn vet. 40 – 44

1. Vidar Pedersen 138 Hogganvik 38.27

2. Fernando Bravo 171 Kr.s Triath. 39.10

3. Even Sagebakken 155 MHI 44.51

Damer vet. 40 – 44

1. Siri Nilssen 160 UiA Bedrift 49.46

2. Ellen Karlsen 162 Vass.Damen 54.08

Menn vet. 45 – 49

1. Stig A. Jansen 141 Vinje indust. 42.07

2. Trygve Sirnes 129 MVG 44.36

3. Kjell C. Jensen 104 Farsund 44.54

4. Rony L. Cortes 173 Grim 47.27

5. Patrick Cusick 174 Søgne 49.30

Damer vet. 45 – 49

1. Unni Mesel 153 Kr.s løpekl. 44.30

2. Hanne Kråkeland 151 Vass.Damen 51.09

2. Gudrun Fladen 143 Vass.Damen 51.09

4. Anne-K. Daasvatn 169 Vass.Damen 53.38

5. Lene Hillesund 170 Vass.Damen 57.22

Damer vet. 50 - 54

1. Inger Saanum 125 GE Healthca 39.05

Menn vet. 55 – 59

1. Kristian Kleppan 142 MHI 40.56

2. Rune Stokke 137 MHI 41.57

Damer vet. 55 – 59

1. Siren Rosseland 135 Vass.Damen 54.18

2. Anne Bjørsom 110 MHI 57.22

Menn vet. 65 – 69

1. Arne Pedersen 127 Revmatikern 54.35

Resultater 5. løp - Kristiansand 11. februar

3KM

Menn mosjon

Mats Christoffersen -20- Dvergsnes 17.56

Morten Formoe -33- Kr.løp kl. 11.27

Ulf Hansen -10- Lyngdal CK 11.56

Joakim Hanssen -30- Kr.løp kl. 10.21

Bjørn Oftedal -32- Man.komm. 14.49

Kvinner mosjon

Katja Christoffersen -28- Dvergsnes 17.58

Kjellaug Fjordheim -1- Kr.løp kl. 15.12

Lisbeth Hansen -13- Mandal 14.14

Elisabeth S. Jæger -9- Nodeland 19.35

Wenche Waal -5- Kristiansand 19.14

10KM

Damer junior

1. Kristin Salvesen -142- Kr.løp kl. 41.44

Menn aktive 23 – 34

1. Daniel M. Calvo -104- Spania 39.40

2. Nils Rune Bue -129- MIL 43.52

3. Christian Grimestad -135- StålConsu. 57.37

4. Vegard Homme -126- Kristiansand deltatt

Damer aktive 23 – 34

1. Ingrid Ukkelberg -108- MIL 41.11

2. Sara Husøy -110- Kristiansand 53.27

Menn vet 35 – 39

1. Kim A Påhlmann -111- Kr.løp kl. 40.06

2. Truls Bergmann -123- Kr.løp kl. 40.33

3. Andreas Storbukås -141- Kr.løp kl. 43.50

Menn vet 40 – 44

1. Finn Kollstad -112- Kr.løp kl. 37.35

2. Fernando Bravo -138- Kr.s Triatlon 41.03

Damer vet 40 – 44

1. Siri Nilssen -125- UiA Bedrift 52.02

Menn vet 45 – 49

1. Erik Bergersen -127- Kr.løp kl. 36.52

2. Svein E. Bjorvand -137- Kr.løp kl. 42.15

3. Rony L. Cortes -124- Grim 48.58

4. Patrick Cusick -139- Søgne 51.27

Menn vet 65 – 69

1. Kristen Bue -128- TeamMosjon 54.27a

Resultater 4. løp - Søgne 4. februar

3KM

Herrer mosjon

Mats Christoffersen 252 Dvergsnes 16.51

Ivar Gogstad 232 Lensmansgt 15.22

Ulf Hansen 200 Lyngdal CK 11.19

Guy LeGall 237 Hannevika 12.57

Bjørn Oftedal 212 Mand.komm 14.00

Stanley Olsen 236 15.59

Lars Try Lillesand IL 21.52

Patrik 13.26

Damer mosjon

Katja Christoffersen 235 Dvergsnes 16.54

Astrid Geelmüden 211 SiA 17.08

Hanne Geelmüden 210 Sørmegler 17.08

Kristin Geelmüden 204 Kr.sand 16.17

Elisabeth S. Jæger 263 Nodeland IF 19.00

Marie Reiråskag 217 TeamMosjon 21.46

10KM

Menn aktive 23 – 34

1. Vegard Homme 588 Kr.sand 38.08

Damer aktive 23 – 34

1. Ingrid Ukkelberg 585 MIL 40.27

Damer vet. 35 – 39

1. Monica Thortveit 575 Kr.s løpekl. 46.33

Menn vet. 40 – 44

1. Ståle Thortveit 564 Søgne&Sogn 38.46

2. Fernando Bravo 562 Kr.s Thriatl. 39.37

3. Gøran Røstad 593 Kr.s løpekl. 40.16

Menn vet. 45 – 49

1. Rony L. Cortes 579 Grim 48.52

2. Kai Gimre 532 Søgne 61.12

Damer vet. 45 – 49

1. Hanne Kråkeland 570 Vass.Damer 52.43

2. Gudrun Fladen 572 Vass.Damer 54.09

3. Lene Hillesund 566 Vass.Damer 58.57

Damer vet. 50 – 54

1. Inger Saanum 531 GE Healthc. 39.42

Menn vet. 55 – 59

1. Reinier Spek 567 Kr.s løpekl. 44.52

2. Rune Lian 559 Ryvingen ski 49.38

Damer vet. 55 – 59

1. Anita Kvaase 561 MHI 49.02

2. Anne Bjørsom 568 MHI 49.39

3. Kari B. Østerhus 569 Lills.Løpkl 67.08

Damer vet. 60 – 64

1. Kjellaug Fjordheim 565 Kr.s løpkl. 50.41

Menn vet. 65 – 69

1. Arne Pedersen 577 Revmatikern 51.44

2. Kristen Bue 587 TeamMosjon 56.49

Menn vet. 70 +

1. Håkon Repstad 506 Nettbuss 59.02

Damer mosjon

Wenche Waal 595 Kr.sand 68.55

Resultater 3. løp - Mandal 28. januar

3 KM

Gutter 15 – 16

1. Odin Fladen – 10 MK 12.40

2. Laurits Dyrkolbotn – 9 MK 15.27

Gutter junior/senior

1. Sivert Oftedal - 20 MHI 10.29

Mosjon menn

Mats Christoffersen – 44 Dvergsnes 15.30

Ivar Gogstad Lensmanngt. 15.29

Guy LeGall - 1 Hannevika 13.19

Bjørn Oftedal - 28 Man.komm. 14.51

Stanley Olsen - 33 16.51

Bjørge Ruud - 13 MHI 12.43

Sondre Walvick - 3 13.16

Arve Aakre - 32 Bedre Brukt 16.22

Mosjon kvinner

Katja Christoffersen – 43 Dvergsnes 15.37

Turid Tjørnhom - 5 Kvinesdal 14.50

Gjertrud Wendt - 30 Rambøll 15.25

10 KM

Gutter junior

1. Kristian Tjørnhom – 112 Kr.s løpekl. 32.12

2. Ole Thomassen - 152 Kr.s løpekl. 36.50

3. Martin Ukkelberg – 108 MIL 43.28

Menn aktive 23 – 34

1. Eivind Knutsen - 122 Skjalg 32.46

2. Joakim Hanssen - 161 Kr.s løpekl. 34.47

3. Nils Rune Bue - 175 MIL 38.04

4. Vegard Homme - 158 Kristiansand 38.06

5. Tom H. Flaa - 135 GTI 38.17

6. Lasse Danielsen - 123 Holum 46.24

7. Erik Lindbach - 143 Kristiansand 48.34

Kvinner aktive 23 – 34

1. Ingrid Ukkelberg - 104 MIL 40.10

Menn vet. 35 – 39

1. Endre Walvick - 111 Walvick By. 38.35

2. Arild Sletten - 110 Holum 38.36

3. Truls Bergmann - 163 Kr.s løpkl. 41.35

4. Manuel Sparta - 174 Italia 51.55

Kvinner vet. 35 – 39

1. Randi Dyrkolbotn – 137 Vass.Dam. 40.31

2. Hanne Hillesund - 169 Vass.Dam. 53.41

Menn vet. 40 – 44

1. Vidar Pedersen - 162 Hogganvik 38.11

2. Fernando Bravo - 126 Kr.s triatlon 39.37

Kvinner vet. 40 – 44

1. Ellen Karlsen - 165 Vass.Dam. 53.42

2. Nina Svendsen - 139 Kristiansand 55.16

Menn vet. 45 – 49

1. Bernt Mushom - 127 Lyngdal 36.51

2. Svein O. Gundersen – 177 MHI 38.34

3. Erling Klev - 160 MHI 40.09

4. Stein Andersen - 125 GE Healthc. 44.13

5. Trygve Sirnes - 157 MVG 46.01

6. Loyd Nilsen - 128 Lyngdal 48.42

7. Rony L. Cortes - 121 Grim 50.38

8. Bjørnar Svendsen - 142 Kristiansand 51.42

9. Patrick Cusick - 181 Søgne 53.49

10. Kai Gimre - 171 Søgne 60.24

Damer vet. 45 – 49

1. Anne-K. Daasvatn – 176 Vass.Dam. 49.37

2. Gudrun Fladen - 151 Vass.Dam. 52.25

2. Hanne Kråkeland – 167 Vass.Dam. 52.25

4. Lene Hillesund - 170 Vass.Dam. 58.01

Menn vet. 50 – 54

1. Kåre Aanensen - 178 Spb. Sør 38.18

2. Atle Homme - 156 Sørlandsbad 41.26

Damer vet. 50 – 54

1. Inger Saanum - 124 GE Healthc. 38.47

Menn vet. 55 – 59

1. Kristian Kleppan - 164 MHI 40.38

2. Rune Stokke - 155 MHI 41.52

3. Reinierd Spek - 129 Kr.s løpkl. 43.30

Damer vet. 55 – 59

1. Anne Bjørsom - 159 MHI 51.03

2. Siren Rosseland - 153 Vass.Dam. 54.39

Menn vet. 60 – 64

1. Steinar Wergeland – 166 MHI 43.50

2. Lars Try - 180 Tvedestrand 76.02

Menn vet. 65 – 69

1. Arne Pedersen - 138 Revmatikern 51.58

2. Kristen Bue TeamMosjon 53.23

Kvinner mosjon

Kjellhaug Fjordheim – 173 Kr.s løpkl. 52.02

Tiril Svendsen - 141 Kristiansand 56.03

Wenche Waal - 172 Kristiansand 69.54

Resultater 2. løp - Kr.sand 14. januar

3KM

Gutter 15 – 16

1. Christoffer Røstad - 20 Krs. Løp 10.41

Jenter 15 – 16

1. Synne Kollstad - 46 13.27

Jenter Junior/Senior

1. Veslemøy Kollstad - 13 Krs. Løp 13.21

2. Asdis Astvaldsdottir - 8 Krs. Løp 14.31

Menn mosjon

Mads Christoffersen – 9 Dvergsnes 16.58

Morten Formoe - 57 Krs. Løp 17.02

Kalle Glomsaker - 99 MHI deltatt

Daniel Jacobsen - 43 Lanterne Fot. 14.28

Jørgen S. Jæger - 32 Nodeland F 22.02

Bjørn Oftedal - 33 Mand komm 15.21

Jørgen T. Skartveit - 14 Søgne Friidr. 14.51

Vidar Skartveit - 19 Søgne Friidr. 14.00

Martin Ukkelberg - 28 MIL 12.22

Arve Aakre - 47 Bedre brukt 17.03

Damer mosjon

Katja Christoffersen - 10 Dvergsnes 17.03

Kjellaug Fjordheim - 5 Krs. Løp 14.54

Ingvil Formoe - 58 Krs. Løp 22.08

Kristin Geelmüden - 55 Kristiansand 17.05

Elisabeth S. Jæger - 30 Nodeland F. 19.45

Wenche Waal - 44 Kristiansand 19.18

Hanne Aanensen - 183 Krs. Løp 17.03

10KM

Menn junior

1. Sivert Oftedal - 160 MHI 38.44

2. Ismael Samadi - 175 Krs. Løp 40.39

3. David Fjeldskår - 153 Vindbjart 41.20

Damer junior

1. Amalie Birkeland – 133 Lyngdal CK 43.44

2. Marte Köpp - 155 Krs. Løp 45.26

Menn aktive 23 – 34

1. Ståle Gjelsten - 188 Krs. Løp 34.59

2. Joakim Hanssen - 190 Krs. Løp 35.00

3. Johannes G. Andås – 152 Krs. Løp 36.24

4. Kristoffer Pettersen – 127 Krs. Løp 36.51

5. Vegard Homme - 148 Kristiansand 38.42

6. Kenneth Sløgedal - 158 MIL 40.15

7. Marius Engedal - 159 Hennig-Ols. 40.20

8. Magnus Finnset - 179 Krs. Tri 41.05

9. Lars M. Engedal - 170 Cemo 42.06

10. Nils Rune Bue - 182 MIL 42.19

11. Tore Tønnesen - 156 Krs. Tri 45.24

12. Jens Fors - 166 Krs. Tri 49.34

13. Fredrik Fintland - 169 Oneco 49.35

14. Michael Tettli - 163 Sandnes 54.22

15. Ingvar Gursli - 168 Krs. Løp 62.35

Damer aktive 23 – 34

1. Silje Røynstrand - 161 Krs. Løp 40.35

2. Ingrid Ukkelberg - 157 MIL 41.23

Menn vet. 35 – 39

1. Lars Sodefjed - 187 Krs. Løp 43.33

2. Glenn Gjerdrem - 184 Krs. Løp 44.00

3. Tommy Skjørtorp – 176 Igland 45.45

4. Andreas Storbukås – 189 Krs. Løp 45.53

5. Manuel Sparta - 185 Italia 51.59

Damer vet. 35 – 39

1. Grete Rugland - 165 MHI 44.15

2. Monica Thortveit - 171 Krs. Løp 45.42

Menn vet. 40 – 44

1. Finn Kollstad - 128 Krs. Løp 35.21

2. Ståle Thortveit - 172 Søgne&Sogn 39.45

3. Fernando Bravo - 180 Krs. Tri 40.24

Damer vet. 40 – 44

1. Siri Nilssen - 164 UiA Bedrift 51.37

2. Olöf S. Einarsdottir – 151 BUDZ 57.59

Menn vet. 45 – 49

1. Erik Bergersen - 167 Krs. Løp 36.16

2. Tor Helge Schjørl - 174 Spb. Sør 42.40

3. Geir Strand - 178 Vindbjart 43.06

4. Rony L. Cortes - 129 Grim 53.34

5. Kai Gimre - 173 Søgne 59.44

Menn vet. 50 – 54

1. Eivind Pettersen - 143 Søgne Skikl. 42.04

2. Nils Kr. Aasland - 177 Krs. Løp 42.26

3. Tore Hansen - 43 Lillesand 46.51

Menn vet. 55 – 59

1. Reinierd Spek - 186 Krs. Løp 44.13

Menn vet. 60 – 64

1. Lars Try - 162 Tvedestrand deltatt

Menn vet. 65 – 69

1. Kristen Bue - 181 Team Mosj 52.05

Resultater 1. løp - Søgne 7. januar

3 KM

Gutter 15 – 16

1. Odin Fladen 217 MK 12.16

Menn Junior/Senior

1. Sivert Oftedal 210 MHI 10.14

Damer mosjon

Elisabeth S. Jæger 211 Nodeland 19.33

Line Slettebøe 239 Glassmag. 15.07

Menn mosjon

Jon Fjeld 212 Søgne 15.52

Kalle Glomsaker MHI deltatt

Ivar Gogstad 200 Lensmannsg 15.12

Ulf Hansen 235 Lyngdal CK 11.09

Stig Andre Jansen 231 Vinje Indus 11.19

Guy Le Gall 236 Hannevika 12.58

Bjørn Oftedal 204 Man. komm. 14.38

Stanley Olsen 237 15.24

Arve Aakre 238 Bedre brukt 15.57

10 KM

Menn aktive 23 – 34

1. Joakim Hanssen -562- Kr.s løpkl. 34.59

2. Nils Rune Bue -570- MIL 41.43

3. Magnus Grøsle -506- Enter Fritid 44.19

4. Trusl Dahl -595- Enter Fritid 58.32

Damer vet. 35 – 39

1. Randi Dyrkolbotn 564- Vass.Damen 40.29

2. Hanne Hillesund -593- Vass.Damen 53.46

Menn vet. 35 – 39

1. Endre Walvick -532- Walvick Byg 39.24

2. Arvid Borø -566- Søgne Skikl. 42.36

3. Manuel Sparta -588- Italia 51.18

Damer vet. 40 – 44

1. Siri Nilssen -587- UiA bedrift 51.30

Menn vet. 40 – 44

1. Morten Formo -561- Kr.s løpkl. 38.26

Damer vet. 45 – 49

1. Hanne Kråkeland 563- Vass.Damen 51.41

2. Gudrun Fladen -565- Vass.Damen 52.28

3. Lene Hillesund -585- Vass.Damen 58.58

Menn vet. 45 – 49

1. Svein Ove Gundersen 559 MHI 38.28

2. Eskil Berggren -586- Søgne CK 42.16

3. Kai Gimre -531- Søgne 60.25

Damer vet. 50 – 54

1. Inger Saanum -567- GE Healthc. 39.53

Menn vet. 50 – 54

1. Eivind Pettersen -573- Søgne Skikl. 38.29

2. Kåre Aanensen -560- Sp.b Sør 39.47

Damer vet. 55 – 59

1. Anne Bjørsom -571- MHI 50.08

Menn vet. 55 – 59

1. Reinierd Spek -568- Kr.s løpkl. 42.28

Menn vet. 60 – 64

1. Steinar Wergeland 572- MHI 43.44

2. Lars Try -573- Tvedestr. IF 78.48

Menn vet. 65 - 69

1. Arne Pedersen -575- Revmatikrn 51.07

2. Kristen Bue -569- TeamMosjon 53.25

2017 VINTERKARUSELLEN SAMMENDRAG

(basert på plassering)

10KM

Menn aktive 23 – 34

1. Nils Rune Bue MIL 11

1. Vegard Homme Kristiansand 11

Damer aktive 23 – 34

1. Ingrid Ukkelberg MIL 04

Menn vet. 40 – 44

1. Fernando Bravo Kr.s Triathlon 08

Damer vet. 40 – 44

1. Siri Nilssen UiA 04

Menn vet. 45 – 49

1. Rony L. Cortes Grim 12

2. Kai Gimre Søgne 20

Damer vet. 45 – 49

1. Hanne Kråkeland Vassmyr damene 06

2. Gudrun Fladen Vassmyr damene 08

3. Lene Hillesund Vassmyr damene 12

Damer vet. 50 – 54

1. Inger Saanum GE Healthcare 04

Menn vet. 55 – 59

1. Reinier Spek Kr.sand løpeklubb 06

Menn vet. 65 – 69

1. Arne Pedersen Revmatikeren 04

2. Kristen Bue Team mosjon 06